ΠΑΟΚ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-2: «Διπρόσωπος» πριν την Ευρώπη

Πηγή Φωτογραφίας: EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 13/07/24 - 18:11

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 2-1 και ανατροπή από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, στο Χορστ και στο τελευταίο του φιλικό ματς, πριν το πρώτο ευρωπαϊκό ματς την επόμενη Τετάρτη (24/07).

Αρκετά καλός για ένα ημίχρονο ο «δικέφαλος του Βορρά», το πρώτο, όπου έφτιαξε φάσεις, δεν δέχτηκε, ενώ σκόραρε με το χτύπημα πέναλτι του Σβαμπ στο 27’, που κέρδισε ο Τόμας.

Αντιθέτως, έμεινε από δυνάμεις στο δεύτερο 45λεπτο, ενώ δύο λάθη στο αμυντικό transition έδωσαν στους Βέλγους τη δυνατότητα να βρουν ισάριθμα τέρματα, στο 50ο και στο 66ο λεπτό με τους Ντέιβιντ και Καβαγκού αντίστοιχα.

Με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να χρησιμοποιεί την «καλή» του 11άδα σε όλη την διάρκεια, αφήνοντας τους υπόλοιπους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές στον πάγκο, ενόψει και του δεύτερου αποψινού φιλικού, κόντρα στην Φίτεσε, στο Άρνεμ.