La Liga: Απόλυτη Ρεάλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 02/09/18 - 00:27

Η ζωή χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, συνεχίζεται στη Ρεάλ Μαδρίτης, με την πρωταθλήτρια Ευρώπης να διαλύει με 4-1 τη Λεγανές, στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου" και να διατηρεί το απόλυτο, μετά από τρείς αγωνιστικές, στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ με ένα ωραίο σουτ με το δεξί μάλιστα στο 17ο λεπτό. Ο Καρίγιο όμως έφερε το σκορ στα ίσια για τη Λεγανές στο 24ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που είχαν στη βασική τους σύνθεση τον Σιόβα.

Στην επανάληψη οι παίκτες της «βασίλισσας» ήταν καταιγιστικοί. Πήραν το προβάδισμα με κεφαλιά του Μπενζεμά ύστερα από σέντρα του Ασένσιο για το 2-1, ενώ στο 61’ ο Γάλλος με δεξί σουτ έκανε το 3-1. Ο Ράμος από την άσπρη βούλα έκλεισε το σκορ για το 4-1 στο 66’.