Athens Kallithea-Παναθηναϊκός 2-2: Άλλο Ευρώπη, άλλο Ελλάδα

Πηγή Φωτογραφίας: ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ / EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 02/09/24 - 00:27

Ο Παναθηναϊκός πέταξε δύο ακόμα βαθμούς, μετά την ισοπαλία 2-2 με την αξιόμαχη Athens Kallithea στη Λεωφόρο για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League και απέχει, ήδη, πέντε πόντους από την κορυφή!

Το «τριφύλλι» έδειξε το… γνωστό του προβληματικό πρόσωπο εντός των τειχών με αποτέλεσμα η νεοφώτιστη ομάδα -που στάθηκε αξιοπρεπέστατα, έφτιαξε πολλές φάσεις ενώ είχε και δοκάρι με τον Ντιμπά στο 36’- να προηγηθεί δις, χάρη στα τέρματα των Μουτίνιο στο 28’ και Βαλμπουενά -που μπήκε αλλαγή νωρίτερα- στο 80’.

Το γκολ του Τετέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έσωσε τον ένα πόντο, ενώ ο Τζούριτσιτς είχε ισοφαρίσει ξανά στο 32ο λεπτό, στο τραγικό πρώτο ημίχρονο της ομάδας του.

Επόμενη υποχρέωση του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα, το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ενώ η Athens Kallithea παίζει επίσης εκτός έδρας, με τη Λαμία.