Σλοβενία-Σερβία 1-1: «Ζωντανοί» στο τέλος οι «πλάβι»

Ενημερώθηκε: 20/06/24 - 18:23

Ματσάρα με τα… όλα της στο Μόναχο, με τις Σλοβενία και Σερβία να έρχονται ισόπαλες με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Euro 2024 και να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς ως προς την πρόκριση.

Η πρώτη είχε δοκάρι, στο 38’ με τον Έλσνικ, για να πάρει τελικά προβάδισμα με το πολύ ωραίο τέρμα του Κάρμαντσνικ στο 69’ και είδε την δεύτερη να «απαντάει» στα δοκάρια με τον Μίτροβιτς τρία λεπτά μετά, για να έρθει το σοκ για την μια και η λύτρωση για την άλλη, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με την κεφαλιά του Γιόβιτς που είχε μπει αλλαγή.

Έτσι, η Σλοβενία έφτασε τους 2 βαθμούς, η Σερβία πήρε τον πρώτο της στο τουρνουά. Δανία-Σερβία και Αγγλία-Σλοβενία τα ζευγάρια την τελευταία αγωνιστική, όπου και θα κριθεί οριστικά ποιοι θα συνεχίσουν στα νοκ άουτ