Παναθηναϊκός-Μακάμπι Νετάνια 1-0: Δείγμα... θετικό πριν την Ευρώπη - Έμαθαν αντίπαλο οι «πράσινοι» - Τα highlights (ΒΙΝΤΕΟ)

Παναθηναϊκός-Μακάμπι Νετάνια 1-0: Δείγμα... θετικό πριν την Ευρώπη - Τα highlights (ΒΙΝΤΕΟ)

Πηγή Φωτογραφίας: ΑΡΓΥΡΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ / EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 19/07/24 - 00:54

Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε τα φιλικά της φετινής προετοιμασίας του με μια ακόμα νίκη, με 1-0 επί της Μακάμπι Νετάνια στη Λεωφόρο, με τον Μαξίμοβιτς να είναι βασικός και τον Ίνγκασον να κάνει ντεμπούτο.

Το «τριφύλλι» είχε καλή εικόνα στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο έβγαλε στοιχεία που ζητάει ο Ντιέγκο Αλόνσο, όπως αδιάκοπη πίεση, κατοχλη της μπάλας και ωραίες συνεργασίες, ενώ σκόραρε ένα όμορφο τέρμα με τον Μαντσίνι στο 30’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η αφόρητη ζέστη, η φυσιολογική για την εποχή κούραση και οι πολλές αλλαγές έριξαν τον ρυθμό, επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να δημιουργήσουν περισσότερες επικίνδυνες φάσεις.

Πλέον, ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τη Μπότεβ Πλόβντιβ -που απέκλεισε τη Μάριμπορ- στον β’ προκριματικό γύρο του φετινού Europa League, με το πρώτο ματς να διεξάγεται στις 25 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ.