Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Η μέρα και το κανάλι του κρίσιμου αγώνα Αυστραλία-Ελλάδα

Πηγή Φωτογραφίας: EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 30/07/24 - 16:51

Η Ελλάδα ηττήθηκε με σκορ 84-77 από την Ισπανία παρόλο που πάλεψε ηρωικά για μία σπουδαία ανατροπή, και τώρα βρίσκεται με την πλάτη στον «τοίχο» όσον αφορά την πρόκριση στα προημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων 2024.

Πλέον, η Εθνική θα ψάξει οπωσδήποτε νίκη κόντρα στην Αυστραλία στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων, αλλά ακόμη και αυτή μπορεί να μην είναι αρκετή σε περίπτωση που προκύψουν ισοβαθμίες, κάτι που σημαίνει πως η πρόκριση δεν είναι στα χέρια της.

Το κρίσιμο ματς θα λάβει χώρα την Παρασκευή (02/08) στις 14:30 το μεσημέρι και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1. Φυσικά, θα υπάρξει ζωντανή ραδιοφωνική μετάδοση από τον αέρα του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 αλλά και λεπτό προς λεπτό κάλυψη από το Match Center του sport-fm.gr.