Σούπερ Καμπέσας και "διπλό" ο Παναθηναϊκός

LIVE: Γκαμπάλα-Παναθηναϊκός (20:00, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 03/08/17 - 21:56

Λήξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό να κατακτά και την νίκη με 1-2 καθώς απάντησε άμεσα στο γκολ της Καμπάλα και ανέτρεψε το σκορ. Επόμενη στάση η αυριανή κλήρωση.

'Ολα φαίνεται πως έχουν κριθεί πλέον στον αγώνα με τους παίκτες να περιμένουν να τελειώσουν τα βασανιστικά λεπτά των καθυστερήσεων...

Ακόμη μια απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναικό στο 82 με τον Λούντ να χάνει σε κενή εστία.

Ο Λουτσιάνο γύρισε ωραία στον Καμπέσας, αυτός "χόρεψε" τον προσωπικό του αντίπαλο και με τρομερό πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-2. Εκπληκτικό τελείωμα από τον νεοαποκτηθέντα άσο του Παναθηναϊκού.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 1-2!

Σέντρα του Κουλιμπαλί στο δεύτερο δοκάρι, ο Μολίνς πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα φτάνει στον Λουντ ο οποίος με βολίδα από κοντά κάνει το 1-1 και διώχνει το άγχος που είχε δημιουργηθεί. Καβάλα στ' άλογο πλέον το τριφύλλι που πρέπει να "φάει" δύο γκολ για να αποκλειστεί τώρα...

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 1-1

Μετά από δίλεπτη πολιορκία της Γκαμπάλα, τελικά πετυχαίνει ένα πολύ τυχερό γκολ. Ο Μονρόουζ κινήθηκε ωραία στην πράσινη περιοχή, γύρισε στην καρδιά της άμυνας και άθελά του ο Μολέδο σκοράρει για το 1-0. Πάμε για παράταση.

Ο Παναθηναϊκός, έχοντας το προβάδισμα από το πρώτο παιχνίδι της Λεωφόρου, με 1-0 με το πέναλτι-γκολ του Μολίνς, θέλει απόψε στο Μπακού, να "τελειώσει" την υπόθεση πρόκριση απέναντι στην αξιόμαχη Γκαμπάά (20:00, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr).

Γκαμπάλα είναι χωρίς νίκη στην έδρα της, στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια (μια ισοπαλία, τρείς ήττες).

*Διαιτητής του αγώνα, είναι ο Άγγλος Κρέγκ Πόσον, με βοηθούς τους Λι Μπετς και Άνταμ Ναν.

Η ενδεκάδα της Γκαμπάλα:Μπεζοτόσνι, Στάνκοβιτς, Νταμπό, Χόλιντεϊ, Χουσεΐνοφ, Μαλόουν, Γκουρμπάνοφ, Όζομπιτς, Μπουλτχούις, Μονρόζ, Βέρνιντουμπ