ΠΑΟΚ-Πανσερραϊκός 3-2: Νίκη... με κάθε τρόπο

Πηγή Φωτογραφίας: ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ / EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 17/08/24 - 22:24

Ξεκίνημα με το δεξί, έστω και με… ζόρι, για τον ΠΑΟΚ ο οποίος κέρδισε με 3-2 και ανατροπή τον Πανσερραϊκό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, στην Τούμπα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπετανκόρ στο 31’, για να έρθει η απάντηση με το… ίδιο νόμισμα και τον Σβαμπ τέσσερα λεπτά μετά, ενώ Τσάλοφ και Τομάς είχαν δοκάρια και ο Οζντόεφ έστειλε τον «δικέφαλο του Βορρά» στα αποδυτήρια προηγούμενο, σκοράροντας στο 45’+3’…

Παρόλα αυτά, ο Πανσερραϊκός έφτασε στο 2-2 νωρίς στην επανάληψη, με τον κορυφαίο του παίκτη, τον Σαλαζάρ στο 49ο λεπτό, με τον Σβαμπ να σκοράρει ξανά από την άσπρη βούλα και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, αφού ο Ράφα Σοάρες είχε κι αυτός δοκάρι νωρίτερα!

«Άδειος» από δυνάμεις και με εύθραυστη ψυχολογία εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ, ωστόσο κατάφερε να αποφύγει την απώλεια βαθμών και πάει την Πέμπτη να παίξει με την Σάμροκ Ρόβερς.