Ελλάδα-Πουέρτο Ρίκο 67-65: Σκληρό τεστ πριν το Παρίσι - Πρόβλημα με Τολιόπουλο

Πηγή Φωτογραφίας: ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ / EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 16/07/24 - 20:26

Επτάψυχη Εθνική, νίκησε απουσίες και την κακή της βραδιά και πανηγύρισε τη φιλική νίκη επί του Πουέρτο Ρίκο

Ένα δεκάλεπτο χρειάστηκε μονάχα για να παίξει σαν... Ελλάδα το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας μας, ανατρέποντας την κατάσταση στην τελευταία περίοδο επί της μαχητικής αντιπάλου της, παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο αγώνα μπροστά στη κατάμεστη Πυλαία με σκορ 67-65!

Ανησυχία για τον Βασίλη Τολιόπουλο, ο οποίος αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον δεξί ώμο και παρακολούθησε από τον πάγκο το β' μέρος, έχοντας τοποθετήσει πάγο στο σημείο.

Πρώτος σκόρερ της Ελλάδας ήταν ο Ντίνος Μήτογλου με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ. Ακολούθησε ο Γιώργος Παπαγιάννης με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ.

Εξαιρετικός ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης που προσέφερε 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και τεράστιες βοήθειες στην άμυνα, ιδίως στην τελευταία περίοδο