Δε συνηθίσαμε το Μανώλη Λιδάκη σε κοσμικές εμφανίσεις και... νυχτοπερπατήματα, είναι ένας καλλιτέχνης που έχει καταφέρει να απασχολεί τη δημοσιότητα με τη δουλειά του και όχι με την προσωπική του ζωή.
Ο αγαπημένος τραγουδιστής, σπάνια κάνει δημόσιες εμφανίσεις, ειδικά δε όπως αυτή πριν από λίγες ημέρες, όταν πήγε να διασκεδάσει στο νυχτερινό κέντρο της παραλιακής, στο οποίο εμφανίζεται ο .
Η έκπληξη όσων τον είδαν εκεί, δεν περιγράφεται.
![Λιδάκης - Αργυρός](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/lidakis2.jpg?itok=J7l3Turr)
Ο δε Κωνσταντίνος Αργυρός μόλις τον είδε, τον προσκάλεσε να ανέβει στη σκηνή για να τραγουδήσουν μαζί. Ο Μανώλης Λιδάκης δέχτηκε με χαρά και ανέβηκε στην πίστα, ενώ ο κόσμος από κάτω χειροκροτούσε ενθουσιασμένος απολαμβάνοντας αυτήν την απροσδόκητη «συνεργασία». Οι δυο τους τραγούδησαν μαζί για αρκετή ώρα, χαρίζοντας στο κοινό όμορφες στιγμές, τις οποίες απαθανάτισε ο φωτογραφικός φακός.