Σοκαρισμένη η κοινωνία με το τραγικό δυστύχημα που στοίχισε τη ζωή σε έναν νεαρό στρατιώτη στο σιδηροδρομικό σταθμό της Οινόης, ο οποίος όπως όλα δείχνουν δεν άκουσε το τρένο που τον πλησίαζε καθώς φαίνεται να φορούσε ακουστικά στα αυτιά του.
Σημειώνεται πως σύμφωνα με πληροφορίες ο μηχανοδηγός της αμαξοστοιχίας χρησιμοποίησε το ηχητικό σήμα για να ειδοποιήσει τους δύο νέους που είδε μπροστά του.
![](http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/oinoi.jpg)
![](http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/stratiwtisok.jpg)
Σπαρακτικό είναι το μήνυμα του πατέρα του αδικοχαμένου στρατιώτη στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που αναφέρει πως έχασε το γιο του, συμπληρώνοντας πως θα προτιμούσε να είχε χάσει τη ζωή του ο ίδιος. «Έχασα τον γιο μου, ελπίζω να με πάρει εμένα ο χάρος, όχι τα παιδιά μου» έγραψε στο προσωπικό του προφίλ στο Facebook ο πατέρας του άτυχου στρατεύσιμου.
![](http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/pateras_12.jpg)
![](http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/tsek_in.jpg)
Ενημερώνουμε ότι, την Πέμπτη 17 Αυγούστου 2017 και περί ώρα 11:15, ο Στρατιώτης Η.Α. του ΚΕΤΘ, ο οποίος είχε λάβει άδεια από τη Μονάδα του, παρασύρθηκε, κάτω από αδιευκρίνιστες μέχρι στιγμής συνθήκες, από διερχόμενη αμαξοστοιχία στο Σιδηροδρομικό Σταθμό Οινόης, με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του. Η αμαξοστοιχία, παρέσυρε και τον Στρατιώτη Τ.Β., ο οποίος τραυματίσθηκε και νοσηλεύεται στο Νοσοκομείο Χαλκίδας.
Τα αίτια του δυστυχήματος διερευνώνται αρμοδίως.
Το ΓΕΣ, εκφράζει τα θερμά συλλυπητήριά του.
![](http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/stratiwtis_thanatosok.jpg)