Σίτι από.. άλλον πλανήτη "πάτησε" την "Μπάρτσα" με 3-1

Ενημερώθηκε: 02/11/16 - 00:28

Στο Etihad, το οποίο είχε εκκενωθεί εξαιτίας φόβου, για τρομοκρατικό χτύπημα, η Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρντιόλα, πήρε μια τεράστια νίκη με 3-1 επι της Μπαρτσελόνα, σ'ένα καταπληκτικό παιχνίδι!

Εκπληκτικός αιφνιδιασμός από τους Καταλανούς, με αιχμή του δόρατος τους Μέσι-Νεϊμάρ. Ο Αργεντινός ήταν, τελικά, αυτός που... εμφάνισε την μπάλα στα δίχτυα της Σίτι -με σουτ λίγο κάτω από την περιοχή- γράφοντας το 0-1 στο Etihad. Νωρίτερα δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι στους Άγγλους.

Στο 44ο λεπτό και μετά το τραγικό λάθος του Σέρχι Ρομπέρτο που έκανε... δώρο την μπάλα στην Μάντσεστερ Σίτι, ο Αγουέρο, την έσπασε δεξιά στον Στέρλινγκ, αυτός γύρισε παράλληλα και ο Γκουντογκάν από κοντά έκανε το 1-1 για την Μάντσεστερ Σίτι.

Η Σίτι έφερε το παιχνίδι τούμπα με τηνεκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε, λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Ο Τερ Στέγκεν δεν μπόρεσε να διώξει και η Σίτι έκανε την ανατροπή, παίρνοντας προβάδισμα 2-1 απέναντι στην Μπάρτσα.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Γκουντογάν στο 78ο λεπτό! Η άμυνα της Μπαρτσελόνα βρέθηκε ξανά σε ανισορροπία, ο Ντε Μπρόινε γύρισε παράλληλα, ο Αγουέρο δεν μπόρεσε να φτάσει σε πρώτο χρόνο στην μπάλα, αλλά... έστρωσε με το χέρι την μπάλα στον Γκουντογκάν ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 3-1.

Μάντσεστερ Σίτι: Καμπαγέρο, Ζαμπαλέτα, Στόουνς, Οταμέντι, Κολάροφ, Φερναντίνιο, Γκουντογκάν, Σίλβα, Στέρλινγκ, Ντε Μπρόινε, Αγουέρο

Στον πάγκο της Σίτι: Νολίτο, Νάβας, Κλισί, Κομπανί, Ιεανάτσο, Φερνάντο

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Σουάρες, Μέσι, Νεϊμάρ, Μασεράνο, Ντιν, Σέρχι Ρομπέρτο, Γκόμεζ, Ουμτιτί

Στον πάγκο της Μπάρτσα: Σίλεσεν, Ντένις Σουάρεθ, Αρντά, Ραφίνια, Αλκάθερ, Νίλι, Μαρλόν

Lionel Messi Goal HD - Manchester City 0...