Με δύο πρόσωπα ο Παναθηναϊκός

Ενημερώθηκε: 01/07/16 - 21:33

Με δυο πρόσωπα εμφανίστηκε ο Παναθηναϊκός, στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι, απέναντι στη γερμανική Άαχεν για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Οι "πράσινοι" ήταν ιδιαίτερα χαλαροί στο πρώτο 20λεπτό, και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από τους Γερμανούς.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Αντρέα Στραματσόνι άρχισαν να λύνονται μέσα στον αγωνιστικό χώρο, να βρίσκουν τα πατήματά τους και κυρίως τα τρεξίματα που απαιτούνται και κατάφεραν να δείξουν δείγματα κανονικής ομάδας, με αρχή, μέση και τέλος.

Ήταν θέμα χρόνου, με βάση την άνοδο της απόδοσης του, ο Παναθηναϊκός να φτάσει σε ισοφάριση, δείχνοντας ότι δεν θέλει την ήττα ούτε σε φιλικό αγώνα και έτσι έγινε, αφού με γκολ των Λουντ (29’) και Βιγιαφάνιες (61’), έφερε το ματς στην ισοπαλία, δείχνοντας παράλληλα σε ένα 90λεπτο, τόσο τα αρνητικά σημεία, όσο και τα θετικά, πάνω στα οποία καλείται να δουλέψει ο Αντρέα Στραματσόνι.

Ο Ιβάν Ιβάνοφ αγωνίστηκε για 90 λεπτά χωρίς πρόβλημα, ωστόσο είναι σαφές ότι θέλει και εκείνος το χρόνο για να έρθει σε αγωνιστικό ρυθμό.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Βλαχοδήμος (46’ Κοτσόλης), Μέστο, Ευαγγέλου (71’ Στάικος), Ιβανόφ, Χουχούμης (65’ Μαρινάκης), Κουτρουμπής, Λουντ (79’ Μίνγκος), Ζέκα, Βιγιαφάνιες (71’ Χατζηγιοβάννης), Βλαχοδήμος (46’ Αμπέντ), Λέτο (46’ Μπουμάλ)