LIVE: Σενεγάλη-Κολομβία 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Σενεγάλη-Κολομβία 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 28/06/18 - 18:57

Μουντιάλ 2018: Με ένα μεγάλο ντέρμπι, αυτό ανάμεσα στη Σενεγάλη και την Κολομβία, ανοίγει το πρόγραμμα της τελευταίας μέρας, των αγώνων, για τη φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η Σενεγάλη θα έμενε ευχαριστημένη και με την ισοπαλία, αλλά μετά την ισοπαλία (2-2) με την Ιαπωνία και τα εμφανή αμυντικά προβλήματα που εμφανίστηκαν, σήμερα μάλλον θα εμφανιστεί πιο προσεκτική απέναντι στον Φαλκάο και την παρέα του.

Η Κολομβία από την μεριά της, με τα φτερά που της χάρισε ο θρίαμβος (3-0) επί της Πολωνίας, θέλει τη νίκη που θα της χαρίσει το εισιτήριο για τους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Σενεγάλη
Σενεγάλη
0-1
Κολομβία
Κολομβία
  • 18:55
    90'

Η Κολομβία με τη νίκη της, προκρίνεται ως πρώτη στους «16». Μένει έξω η Σενεγάλη

• 18:41

Με αυτά τα δεδομένα, περνάνε Κολομβία και Ιαπωνία. Υπάρχει απόλυτη ισορροπία στα πρώτα κριτήρια ανάμεσα στους Ασιάτες και τους Αφρικανούς, που, ωστόσο, έχουν δύο περισσότερες κάρτες αυτήν τη στιγμή.

• 18:38
    74'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Κολομβία

Κεφαλιά Μίνα από κόρνερ του Κιντέρο, κακή εκτίμηση της φάσης από Ενταγιέ, με αποτέλεσμα να του πάρει... μέσα η μπάλα τα χέρια

• 18:23
    Η βαθμολογία του ομίλου τώρα

8ος ομιλος

• 18:18

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Πολωνία άνοιξε το σκορ. Αν μείνει το 0-0, περνούν στην επόμενη φάση, Σενεγάλη και Κολομβία!

• 18:18
    57'
    Καλή στιγμή για τη Σενεγάλη!

Ο Σαρ πλαγιοκόπησε από τα δεξιά, αλλά δεν μπόρεσε να βρει κάποιον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

• 18:15

Πιέζει η Κολομβία στα τελευταία λεπτά, έχει καλύτερο ρυθμό στο παιχνίδι της, αλλά δεν μπορεί να πατήσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή

• 18:11
    51'

Κίτρινη για τη Σενεγάλη, την είδε ο Νιάνγκ, ο οποίος θα χάσει το επόμενο ματς της ομάδας του

• 18:06
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

• 18:02

Η ομάδα του Πέκερμαν παίζει δίχως τον Χάμες από το 31’, λόγω αναγκαστικής αλλαγής όπως φαίνεται

• 18:02

Το παιχνίδι είναι πιο κοντά στα μέτρα της Σενεγάλης που βολεύεται και με ισοπαλία για την υπόθεση πρόκριση. Λιγοστές οι καλές φάσεις στο πρώτο μέρος. Ένα φάουλ του Κιντέρο (12’) είχε η Κολομβία, δύο κολλητές φάσεις στα μέσα του πρώτου μέρους για τους Αφρικανούς.

• 17:52
    45'

Στο 0-0 Σενεγάλη και Κολομβία, μετά τα πρώτα 45'

• 17:34
    31'
    Αλλαγή για την Κολομβία

Ο Χάμες εκτός, μέσα ο Μουριέλ. Προφανώς έχει να κάνει με τον μυϊκό τραυματισμό που αντιμετωπίζει εδώ και ημέρες

• 17:29
    29'
    Και πάλι φάση για τους Σενεγαλέζους

Κίνηση του Σαρ από τα δεξιά και συρτό σουτ που μπλόκαρε ο Οσπίνα

• 17:29
    27'
    Ευκαιρία για τη Σενεγάλη!

Ο Μανέ άδειασε τον Μινά και μπήκε στην περιοχή, δεν μπόρεσε να απειλήσει, αλλά το έκανε λίγο μετά ο Μπαλντέ με φαλτσαριστό-αδύναμο σουτ.

• 17:26
    24'

Κερδισμένο φάουλ για την Κολομβία, σε καλή θέση για γέμισμα. Ρίχνουν "ξύλο" οι παίκτες της Σενεγάλης

• 17:20

Η άμυνα της Κολομβίας έχασε τον Μανέ και ο Ντάβινσον Σάντσες έκανε το μαρκάρισμα. Δεν υπάρχει πέναλτι, λέει ο Μάζιτς, με τη χρήση του VAR/. Πολύ σωστή η απόφαση, ήταν εξαιρετικό το τάκλιν του αμυντικού της Τότεναμ

• 17:15
    12'
    Καλή στιγμή για την Κολομβία!

Εκτέλεση φάουλ από τον Κιντέρο με το αριστερό, ο Εντιαγέ, έπεσε χαμηλά στη δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ

• 17:08

Η Κολομβία έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δυσκολεύεται να πατήσει περιοχή με αξιώσεις. Σε θέση άμυνας η Σενεγάλη, που υπενθυμίζεται ότι περνάει και με ισοπαλία. Χωρίς καλή φάση το ματς έως τώρα

• 17:01
    1'