LIVE: Ολυμπιακός-ΑΕΚ 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-ΑΕΚ (20:00, Novasports HFD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 19/07/20 - 21:54

Στο στάδιο «Γ. Καραϊσκάκης», στις 20:00, Ολυμπιακός και ΑΕΚ θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους, μια εβδομάδα πριν τη μεταξύ τους μονομαχία στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι «ερυθρόλευκοι», ετοιμάζονται να γιορτάσουν την κατάκτηση του 45ου πρωταθλήματος στην ιστορία τους και στο ματς με την Ενωση, θα οργανώσουν φιέστα για το συγκεκριμένο επίτευγμα.

Οσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, ο Πορτογάλος τεχνικός, συμπεριέλαβε στην αποστολή όλους τους παίκτες που έχει στην διάθεσή του, ακόμα και τους Σουντανί και Χασάν, οι οποίος δεν μπορούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, λόγω τραυματισμού.

Ο Μάσιμο Καρέρα, από την πλευρά του, δεν είχε κάποιο απρόοπτο στην τελευταία προπόνηση του Σαββάτου στα Σπάτα, παίρνοντας 21 παίκτες στην αποστολή. Ο Ιταλός κόουτς της ΑΕΚ δεν υπολογίζει φυσικά στους Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι και Έλντερ Λόπες.

3-0
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 21:53

Ο Ολυμπιακός διαλύει την ΑΕΚ με 3-0 και κλείνει θριαμβευτικά το φετινό πρωτάθλημα.

• 21:49
    89'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Μέσα ο Λάζαρος, έξω ο Φορτούνης για τον Ολυμπιακό

• 21:46
    86'

• 21:35
    74'
    Αλλαγές για τον Ολυμπιακό

Ο Τοροσίδης αντί του Βαλμπουενά κι Αβραάμ αντί του Μπα.

• 21:34
    73'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Βαλμπουενά σούταρε μέσα από την περιοχή, ο Οικονόμου έδιωξε με το σώμα πάνω στη γραμμή. Η μπάλα έφτασε στον Καμαρά, ο οποίος πλάσαρε από αριστερά και σκόραρε.

• 21:32
    71'

Ο Μπακάκης έκανε την κούρσα, έφτασε έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού αλλά το σουτ του ήταν πολύ άστοχο.

• 21:26
    66'
    Καλή φάση για την ΑΕΚ

Σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

• 21:19
    58'

Πολλές πάσες από τον Ολυμπιακό, σταματά η επίθεση έπειτα από γέμισμα από δεξιά στα χέρια του Τσιντώντα.

• 21:16
    55'

Επιμένει στην επίθεση η ΑΕΚ που μένει ψηλά στο γήπεδο

• 21:14
    53'
    Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

Ο Μάνταλος έκλεψε και βγήκε στην κόντρα, ο ίδιος τελείωσε τη φάση με το δεξί αλλά δεν έβαλε τα φάλτσα που ήθελε και η μπάλα πέρασε έξω!

• 21:12

Πίσω από την εστία του Τσιντώτα... προσγειώθηκαν δύο καπνογόνα. ο Δημητριάδης διαμαρτυρήθηκε.

• 21:10
    50'

Πιο μπροστά η ΑΕΚ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, προσπαθεί να αναπτυχθεί κυρίως από αριστερά.

• 21:06
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

• 21:02

Όλα έτοιμα για το β' ημίχρονο...

• 21:02

Ο Κρίστιτσιτς αντί του Αλμπάνη

• 20:49

Η ΑΕΚ προβληματίζει στην αμυντική της λειτουργία, στα αρκετά λάθη στο κέντρο και στη δημιουργία. Ο Βέρντε το παλεύει...

• 20:49

Ο Ολυμπιακός... έπνιξε την ΑΕΚ στην αρχή, χρειάστηκε μόλις 20' για να κάνει το σκορ 2-0. Ελέγχει απόλυτα το ματς και κερδίζει... ανάσες ενόψει τελικού.

• 20:48
    45'

Λήξη στο πρώτο μέρος. Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0.

• 20:45
    45'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ!

Ο Βέρντε άδεισε τον Σισέ, έκανε το σουτ κι ο Σα με το δεξί χέρι έδιωξε σε κόρνερ.

• 20:44
    43'

Μακρινό σουτ του Σιμάνσκι, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Σα.

• 20:43
    40'

Δεν λέει να πέσει ο ρυθμός στο ματς, πάνω κάτω η μπάλα με τον Ολυμπιακό όμως να μην αντιμετωπίζει πρόβλημα

• 20:23
    22'

Καταπληκτική μπαλιά από τον Φορτούνη που βρήκε στα δεξιά τον Ραντζέλοβιτς, εκείνος έκανε αδιανόητη ντρίμπλα στον Μπακάκη και αφού συνέκλινε με το εξωτερικό βρήκε το απέναντι παραθυράκι!!!!

• 20:22
    20'

Ο Σα με το πόδι είπε "όχι" στο σουτ του Βέρντε!

• 20:15
    15'

Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά και να δημιουργήσει κάτι

• 20:13

"Άντε γεια, άντε γεια πρωτάθλημα ξανά στον Πειραιά", από τους οπαδούς που είναι έξω από το γήπεδο.

• 20:11
    11'

Κεφαλιά-πάσα του Φορτούνη μετά το γέμισμα του Καμαρά και καταπληκτικό βολέ από τον Βαλμπουενά στην απέναντι γωνία!!!

• 20:10
    8'
    Πρώτη φάση για την ΑΕΚ!

Ο Σιμάνσκι δοκίμασε ένα πλασέ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

• 20:07

Σταθερά για τον Ολυμπιακό η κατοχή και η πίεση στο αντίπαλο μισό.

• 20:05

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο 5λεπτο έχει χάσει ήδη δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ!

• 20:04
    3'
    Νέα μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Κεφαλιά από κοντά αυτή τη φορά από τον Ελ-Αραμπί, έξω και πάλι η μπάλα!!!

• 20:03

Εχει μπει δυνατά ο Ολυμπιακός και παίρνει φάουλ στη γωνία της περιοχής

• 20:03
    1'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Τραγικό λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Ελ-Αραμπί από το πέναλτι εκτέλεσε πολύ άσχημα ολομόναχος!!!

• 20:00
    1'

Εναρξη στο ματς, στη σέντρα η ΑΕΚ

• 19:43

γγγ

• 19:42

φφφ

• 19:42

Ο Ολυμπιακός είναι βαθμολογικά αδιάφορος, ενώ η ΑΕΚ χρειάζεται νίκη και ήττα του ΠΑΟΚ στην Τούμπα από τον Αρη για να πάρει εκείνη τη 2η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League

• 19:42

Από τα μεγάφωνα παίζονται συνθήματα της ομάδας, ενώ οι φίλοι των γηπεδούχων που είναι στον περιβάλλον χώρο του "Καραϊσκάκης" δεν σταματούν να τραγουδούν.

• 19:18

Ο Ολυμπιακός έχασε στην προτελευταία αγωνιστική των play-off τη δυνατότητα να γίνει η 3η ελληνική ομάδα που κατακτά αήττητο πρωτάθλημα καθώς έχασε στην έδρα του από τον ΠΑΟΚ (0-1)

• 19:18

Η ΑΕΚ έχει κάνει το 4x4 στα play-off εκτός έδρας, ενώ στην έδρας της μόλις 1/5 με νίκη επί του ΟΦΗ

• 19:18

Η πιο πρόσφατη νίκη της ΑΕΚ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ήταν στις 4 Φεβρουαρίου του 2018 με 1-2, τη σεζόν που κατέκτησε το πρωτάθλημα. Τα επόμενα χρόνια ο Ολυμπιακός έκανε το 2x2

• 19:17

Αυτό είναι το 4ο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, ο Ολυμπιακός έχει 2 νίκες (2-0, 1-2) και υπάρχει και 1 ισοπαλία (0-0). Δεν θα είναι αυτό το τελευταίο ματς ανάμεσα στις ομάδες, καθώς στις 26 Ιουλίου θα κοντραριστούν και στον τελικό του Κυπέλλου

• 19:17
    ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα):

Τσιντώντας, Παουλίνιο, Οικονόμου, Σβάρνας, Μπακάκης, Σιμόες, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Αλμπάνης, Βέρντε, Αραούχο

• 19:17
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς):

Σα, Γκασπάρ, Μπα, Σισέ, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Βαλμπουενά, Φορτούνης, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί.

• 19:17

Πάμε να δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δυο ομάδων....

• 19:17

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Ολυμπιακός - ΑΕΚ για την τελευταία αγωνιστική των play-offs της Super League