Συνεχίζει τις μεταγραφές ο Απόλλων Αθηνών, ενόψει της επιστροφής του, στα "σαλόνια" της Super League, έχοντας φτάσει αισίως τις 8 κινήσεις, στην περίοδο του καλοκαιριού.
Μετά τους Μενδρινό, Κούρο, Βαλλιάνο, Τσόβιτς, Ζαρόπουλο και Μάατσι, η "Ελαφρά Ταξιαρχία" απέκτησε τον 28χρονο, Πολωνό αμυντικό χαφ, Μπαρτλομί Μπαμπιάρζ, για έναν χρόνο και τον αμυντικό Γιάννη Κοντοέ.
Αναλυτικά, οι ανακοινώσεις του Απόλλωνα Σμύρνης:
![](http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/17/06/27/165450.jpg?w=880&f=bicubic)
"Η ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή, Γιάννη Κοντοέ. Ο γεννημένος στις 24/5/1986, αμυντικός, έχει αγωνιστεί σε Ατρόμητο, Αστέρα Τρίπολης, ΑΕΚ, Πανιώνιο, Φωστήρα, Αθηναϊκό και Άγιο Δημήτριο".