ΑΕΚ,Θέλει χρόνο και...μεταγραφές

Θέλει χρόνο και...μεταγραφές

Ενημερώθηκε: 06/07/16 - 20:36

Η ΑΕΚ στο πρώτο της φιλικό κατά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, επικράτησε 1-0 απέναντι στην Μπάνικ Οστράβα, αφήνοντας ανάμεικτες εντυπώσεις. Το μοναδικό γκολ στο παιχνίδι σημείωσε ο Λαμπρόπουλος στο 53ο λεπτό, με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα.

Η ΑΕΚ εμφανίστηκε ορεξάτη, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στους Τσέχους, που ξεκινούν το Σάββατο τις επίσημες υποχρεώσεις τους και ήταν δικαιολογημένα πιο έτοιμοι από πλευράς φυσικής κατάστασης. Δραστήριος ο Βάργκας στο πρώτο 45λεπτο, αλάνθαστος ο Τσιγκρίνσκι στην άμυνα, θεατής ο Μπάρκας, έκλεψε τις εντυπώσεις με την ενέργειά του ο Ανδρεόπουλος.

ΑΕΚ (Κετσπάγια): Ανέστης (46' Μπάρκας), Γκάλο (46' Μπακάκης), Κολοβέτσιος (73' Ανδρεόπουλος), Τσιγκρίνσκι (46' Λαμπρόπουλος), Ντίντακ (46' Ντίντακ), Γιόχανσον (60' Γαλανόπουλος), Τζανετόπουλος (46' Ανάκογλου), Βάργκας (46' Πλατέλλας), Μάνταλος (46' Μπακασέτας), Μπαρμπόζα (46' Ζόριτς), Αραβίδης (46' Πέκχαρτ)

ΜΠΑΝΙΚ ΟΣΤΡΑΒΑ: Σμίελ, Γιάκοβλεφ, Τσέλμπα, Μίκολα, Μεστσανίνοφ,Χλίνκα, Ματέι, Μόντεκ, Χόλτσερ, Ρόλινκ, Μπαρανόφσκι

Γήπεδο: Kielce

Γκολ: 53' Λαμπρόπουλος

Διαιτητής: Μάρτσιν Σρεκ

Επόπτες: Μάξιμ Στελμάστσικ, Ντομινίκ Βρόνα