Ο ΟΦΗ θέλει να επιστρέψει στα "σαλόνια", του ελληνικού ποδοσφαίρου και στο πρωτάθλημα της Super League και το δείχνει με τις μεταγραφικές κινήσεις που κάνει.
Η ομάδα του Ηρακλείου, ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση του Σέρχιο Λεάλ και την επιστροφή του Αλέξανδρου Περογαμβράκη, δυο κινήσεις που δυναμώνουν αρκετά την επιθετική γραμμή της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου.
![](http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/17/07/27/160828.jpg?w=880&f=bicubic)
"Ο Σέρτζιο Λεάλ είναι και επίσημα παίκτης του ΟΦΗ.
Ο 34χρονος Ουρουγουανός μεσοεπιθετικός έβαλε την Πέμπτη (27/7) την υπογραφή του σε συμβόλαιο για ένα χρόνο με τον ΟΦΗ και ξεκινάει αμέσως προπονήσεις με την ομάδα μας.
Ο Λεάλ συναντήθηκε το μεσημέρι στο Γεντί Κουλέ, με τον πρόεδρο της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 Φώτη Τσάλο και οριστικοποίησαν την προφορική συμφωνία που υπήρχε.
Ο Σέρτζιο Λεάλ είναι μια ακόμη βασική μεταγραφική επιλογή του Νίκου Παπαδόπουλου, ο οποίος θεωρεί ότι ο έμπειρος μέσος με την μεγάλη ποιότητα που διαθέτει, θα βοηθήσει σημαντικά την ομάδα μας, στη φετινή χρονιά.
Σέρτζιο Λεάλ, καλώς ήρθες στον ΟΦΗ μας".
Η ανακοίνωση για τον Περογαμβράκη:
"Ο Αλέξης Περογαμβράκης επιστρέφει στον ΟΦΗ!
Ο 29χρονος επιθετικός, απάντησε θετικά στην πρόταση που του έκανε ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 Φώτης Τσάλος και θα ενισχύσει τον ΟΦΗ στη φετινή χρονιά. Ο Περογαμβράκης ήταν επιλογή του Νίκου Παπαδόπουλου και μετά διαπραγματεύσεις, επήλθε συμφωνία.
Έτσι, ο ΟΦΗ βάζει στην επιθετική γραμμή, ένα παίκτη, που θα τον βοηθήσει πολύ με την εμπειρία και του την ικανότητα του στο σκοράρισμα. Ο "Πέρο" είναι ένας σπουδαίος σκόρερ και ειδικά μέσα στο Γεντί Κουλέ, αναμένεται να είναι ένα από τα επιθετικά όπλα του ΟΦΗ.
Ο έμπειρος επιθετικός αναμένεται τις επόμενες ώρες να υπογράψει το συμβόλαιο του με τον ΟΦΗ. Η συμφωνία του ΟΦΗ με τον Περογαμβράκη, είναι για ένα χρόνο".