Παναργειακός-Πανιώνιος 0-2: Άνετο «κυανέρυθρο» πέρασμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 06/10/24 - 14:12

Ο Πανιώνιος πέτυχε μια σημαντική νίκη με 2-0 απέναντι στον Παναργειακό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 2, επιτυγχάνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία του.

Στο Άργος, η ομάδα της Νέας Σμύρνης έδειξε ανωτερότητα και πήρε τους τρεις βαθμούς με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε ο Στούπης στο 30ο λεπτό, με ένα εντυπωσιακό σουτ, που έβαλε τον Πανιώνιο μπροστά στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος, ο Κολοβός ολοκλήρωσε την προσπάθεια της ομάδας, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ στο 76ο λεπτό, με μια όμορφη ατομική ενέργεια που σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη.

Σημαντική στιγμή του αγώνα αποτέλεσε το ντεμπούτο του Ντένις Τσερίσεφ, που φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα του Πανιωνίου, δίνοντας θετικά δείγματα με την παρουσία του. Αντιθέτως, ανησυχία υπάρχει στο «κυανέρυθρο» στρατόπεδο, για την κατάσταση του Τάσου Αυλωνίτη, που τραυματίστηκε στο γόνατο.