Κατερίνη: Μεγάλη συγκίνηση και ο πόνος βουβός σήμερα στην κηδεία της 17χρονης Μαρίας – Ιωάννας και της 45χρονης μητέρας της Σβέτα, οι οποίες βρέθηκαν νεκρές σε χαράδρα 120 μέτρων, 9 ημέρες μετά την εξαφάνισή τους.
Η εκκλησία της Αγίας Άννης ήταν γεμάτη από συγγενείς, φίλους και συμμαθητές της άτυχης κοπέλας.
Τραγικά πρόσωπα ο πατέρας και σύζυγος των θυμάτων, που δεν μπορεί ακόμα να πιστέψει ότι έχασε τα δύο πιο αγαπημένα του πρόσωπα και η γιαγιά γτης 17χρονης η οποία έχασε τις αισθήσεις της μέσα στην εκκλησία και μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
![Συγκίνηση και βουβός πόνος στην κηδεία της 17χρονης Μαρίας και της 45χρονης μητέρας της](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/75153931_2817712141581376_6130174768239869952_n.jpg?itok=6Wa_yDK8)
Το κλίμα φορτισμένο συναισθηματικά και τα αναπάντητα ερωτήματα γύρω από το θάνατό της νεαρής κοπέλας και της μητέρας της πλανώνται στην ατμόσφαιρα.
Σύμφωνα με το πόρισμα του ιατροδικαστή ο θάνατος και των δύο ήταν ακαριαίος και προήλθε κατά την πτώση του οχήματος, την ίδια μέρα που χάθηκαν τα ίχνη τους.
Ο τραγικός πατέρας της άτυχης Μαρίας, που έχει δύο ακόμη παιδιά, φαίνεται ότι δεν ενστερνίζεται το σενάριο της αυτοκτονίας.
![Συγκίνηση και βουβός πόνος στην κηδεία της 17χρονης Μαρίας και της 45χρονης μητέρας της](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/IMG_4843.jpg?itok=skxef_pz)
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: Ολύμπιο Βήμα