Μπόρατς Μπάνια Λούκα-ΠΑΟΚ: Να κάνει το καθήκον του - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα

Ενημερώθηκε: 31/07/24 - 10:43

«Πετάει» για την επόμενη φάση του Champions League ο ΠΑΟΚ.

Έχοντας προίκα το υπέρ του 3-2 της Τούμπας, ο «δικέφαλος του Βορρά» αντιμετωπίζει (22:00, Novasports Prime) την Μπάνια Λούκα με στόχο να μείνει όρθιος στη Βοσνία για να προκριθεί στον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης και να βρεθεί πιο κοντά στο… σεντόνι.

Εφόσον τα καταφέρει η ομάδα του Λουτσέσκου θα αντιμετωπίσει τη Μάλμε, η οποία έβγαλε νοκ-άουτ την Κλάκσβικ. Εφόσον αποκλειστεί, θα παίξει απέναντι στην ομάδα από τα Νησιά Φερόε για τα προκριματικά του Europa League.

Δεν ισχύει ο κανονικός του εκτός έδρας γκολ. Οπότε, σε περίπτωση που το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο μετά τα δύο 90λεπτά, η μονομαχία θα οδηγηθεί σε παράταση και αν χρειαστεί στα πέναλτι.

Δίχως απουσίες ουσιαστικά θα αγωνιστεί ο ΠΑΟΚ, ο οποίος προφανώς θα παραταχθεί δίχως τις τελευταίες προσθήκες του, ενώ εκτός λίστας είναι οι Νέσμπεργκ, Τσαούσης και Μπαλωμένος.

Χωρίς προβλήματα θα παραταχθεί και η Μπάνια Λούκα. Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Σρέτσκοβιτς, ο οποίος ανακοινώθηκε πρόσφατα