Μπήκε στο γήπεδο για τη μεγάλη ανατροπή, αλλά μπλόκαρε από το... τείχος της Αντβέρπκαι θα συνεχίσει στο Europa League η ΑΕΚ (1-2)!
Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα κλείστηκε πολύ καλά από τους σκληροτράχηλους Βέλγους και δεχόμενη δύο τέρματα στην αντεπίθεση,γνώρισε τον αποκλεισμό από τ’ αστέρια
Ο Κερκ άνοιξε το σκορ μετά από αδράνεια της άμυνας στο 66’, ο Αραούχο έδωσε πνοή στην «Ένωση» με γκολ στο 90’+1’, αλλά εκεί που υπήρξε νέα πίεση για ακόμη ένα από τους «κιτρινόμαυρους», εντέλει το δέχθηκαν αυτοί στο 90’+5’ από τον Μπαλίκουισα και αποχαιρέτησαν το Champions League.
Ανώτερος και στα δύο παιχνίδια ο «δικέφαλος», που έπαιξε ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας, αλλά σε αυτό το επίπεδο, τα λάθη... πληρώνονται ακριβά. Πολύ καλός για άλλο ένα ματς ο «Τσίνο», που δίνει τεράστια ενέργεια από τη στιγμή που περνά στο παιχνίδι, φανταστική και η παρουσία του Αλντερβάιρελντ, που αποχώρησε τραυματίας στο 65'.