Συνάντηση με την τυφλή Tik Toker, Άννα Μπλαν, είχε σήμερα στο Μέγαρο Μαξίμου ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Με αφορμή τις γιορτές των Χριστουγέννων ο Κυριάκος Μητσοτάκης συναντήθηκε με την Αννα Μπαλάν προκειμένου να ανταλλάξουν ευχές. Οι δυο τους είχαν συναντηθεί και πέρυσι.
Η Αννα Μπαλάν είναι tik toker, ηθοποιός και εκ γενετής τυφλή. Και σε αυτή την επίσκεψη την κυρία Μπαλάν συνόδευε ο Nitro ένα σκυλί οδηγός για τυφλούς. Μαζί τους ήταν και η Πρόεδρος του Κέντρου «Σκύλοι Οδηγοί Ελλάδας», Ζωή Γερουλάνου.
Μετά τη συνάντησή του ο Κυριάκος Μητσοτάκης έκανε ανάρτηση στο Instagram, στέλνοντας το δικό του μήνυμα στήριξης.
«Συναντηθήκαμε ξανά με την @annabalan__ και τον Nitro για να ανταλλάξουμε ευχές. Μαζί μας η Πρόεδρος του Κέντρου ''Σκύλοι Οδηγοί Ελλάδας'', Ζωή Γερουλάνου, με την οποία είχαμε μια πολύ ουσιαστική συζήτηση!»
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/Opera%20%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF_2022-12-23_220815_www.skai.gr.png?itok=Ym-l6ARA)